/*Start Css Menu*/ .menu{ border:none; border:0px; margin:0px; padding:0px; font-family:verdana,geneva,arial,helvetica,sans-serif; font-size:14px; font-weight:bold; color:8e8e8e; }

niedziela, 11 listopada 2018

PIERWSZY PORADNIK: Jak zrobić przerywnik?

Tutaj Julka. Oto moje powitanie, a jak pewnie zauważyliście nie jest ono napisane w języku polskim. Aby wszystkiego nie zdradzać zajrzyjcie w transtatora i sami się przekonajcie. Jednak chwilę to potrwa bo oficjalnie korzystając z opcji wykryj język wychodzi zdrowie po Katalońsku czy coś (?) Teraz jednak zapraszam was do poradnika w, którym dowiecie się jak wykonać przerywnik bez korzystania z aplikacji na telefon, gdzie zazwyczaj takie rzeczy są wykonywane.
A, iż wiem, że niektórzy z was nie przepadają za zajmowaniem się takimi rzeczami na telefonie dziś pokaże wam jak w ciekawy sposób zrobić to na komputerze. Bez przedłużania - przejdźmy do poradnika.

Dodatkowo chciała bym powiedzieć, żebyście się nie czepiali, że przywitanie i przerywnik są zimowe - jest już listopad a co ważne, święta tuż, tuż. W sumie wygląd całego bloga jest zimowy...


Krok 1.Na początku wchodzimy w pierwszy program, którym w moim przypadku będzie to prawdopodobnie wszystkim znany pixrl. A oto link -> Kliknij tutaj! 
Jeśli znaleźliśmy się już na stronie, wyświetli nam się okienko gdzie mamy kilka opcji, w zależności jak jest nam wygodniej wybieramy albo Utwórz nowy obrazek lub po prostu Otwórz obrazek z komputera.  Gdy wybierzemy pierwszą opcje (co sprawdza się w moim wypadku) przykładowo wybieramy wymiary 450 szerokości na 200 wysokości oraz zaznaczamy Jeśli jednak wybierzemy drugą opcje nasz obrazek musi być o podobnych wymiarach. 


Krok 2.Pobieracie z internetu a następnie wchodzicie w warstwa>otwórz obrazek jako warstwę kształt, który nie może mieć tła. obrazek musi być w jednym kolorze, aby można było go jednorazowo zaznaczyć. Obrazek załadowany musi być na tym samym obrazku, który tworzyliśmy w kroku 1. 


Wybrałam liść ponieważ ma fajny kształt a nada się idealnie.

Krok 3.Teraz musicie wybrać zdjęcie, które ma znaleźć się w środku listka. Kiedy już je wybierzecie robiąc to samo co wcześniej czyli wchodząc w Warstwa>otwórz obrazek jako warstwę i dodając je na listek. W zależności jaką część zdjęcia wolicie aby znalazła się na listku przesuńcie ją używając opcji Redaguj>Przekształć swobodnie, a gdy skończycie kliknijcie po za zaznaczony obszar i wybierzcie tak. Jeśli chcecie aby listek był obrócony na bok znowu wejdźcie w Redaguj>Przekształć swobodnie.


Moją radą jest abyście po załadowaniu figury od razu załatwili wszystkie sprawy z ustawianiem, bo później nie będziecie mieli na to czasu.

Nie przejmujcie się tym na środku z zmianami i ich zapisem!


Krok 4.Teraz należy wykonać największą robotę. Po załadowaniu zdjęcia przeciągamy warstwę z naszym kształtem na górę i klikamy różdżkę, którą zaznaczyłam na zdjęciu. Po jej wybraniu klikamy na listek, ale upewniamy się, że jesteśmy na edycji tej oto warstwy. Jak to sprawdzić?
Aby to sprawdzić, zerkamy na okienko warstwy, gdzie w niebieskim powinna być warstwa z miniaturką kształtu. Gdy klikniemy używając narzędzia na wasz zarys (kształt) a na około listka pojawią się ruchome kreski. 
Gdyż nie ma sensu tworzyć dla tego czynu osobnego kroku, od razu przekładamy warstwę z tłem, znajdujące się pod listkiem (zależy co macie) na wierzch. Czyli po prostu przeciągacie, ale teraz na odwrót aby wróciła do wcześniejszego położenia.
Uwaga! Nie możecie nic kliknąć na obrazku aby nawet gdy zmienicie położenie warstw nadal widać było obrys listka (kształtu)


Krok 5.Następne co musimy zrobić, to kliknąć ctrl + c lub zrobić to inaczej a mianowicie wejść w Redaguj>Kopiuj. W razie gdyby nasz kształt się nie skopiował klikamy na nazwę pliku - bez nazwy i jeszcze raz wybieramy pierwszą lub drugą wersję. Teraz klikamy nazwę drugiego pliku, który tworzymy wchodząc w Plik>Nowy obrazek i znowu wybierając wymiary 450 szerokości na 200 długości. Następnie wklejamy nasz kształt, raz lub trzy razy i wchodzimy po raz trzeci w Redaguj>Przekształć swobodnie i ustawiamy w wybranym przez siebie miejscu.
Jeśli chcemy dodać jakieś efekty można na przykład wpisać glitter png i szukamy jakiegoś fajnego. Wchodzimy w Warstwa>Nowa warstwa. I sobie gdzieś go dajemy (gdzie nam się podoba) używając po raz czwarty Redaguj>Przekształć swobodnie. 

To tyle, jeśli chcecie możecie na wszelkie sposoby eksperymentować i dodawać wszelkiego rodziaju efekty. A oto mój:


Tak więc co i z czym wam z tego wyszło? Moim zdaniem i listek, który wykonałam jak i te serca wyszły ładnie. Pewnie zastanawiacie się dlaczego nie używam go teraz, a dlatego, że ten podoba mi się bardziej. Także jak ktoś to czyta to napiszcie jak wam wyszedł przerywnik? Jak wam podoba się ten przerywnik?


Do zobaczenia






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz